Prielom – kresťanské centrum

 

Článok z - Spoločenstvo - Nedeľné zhromaždenia

Nedeľné zhromaždenia

Naše nedeľné zhromaždenia približne zodpovedajú charakteru stretnutí slobodných evangelikálnych letnično - charizmatických zborov.

intervale od 10:00 do 13:30  sa dejú nasledovné veci:

Worshipchvályuctievanie, trvajú približne hodinu. Forma chvál nieje striktne liturgicky viazaná. Každé uctievanie vlastnú dynamiku. Spev, hudba, radosť, tanec rovnako ako tiché inštrumentálne pasáže previazanémodlitbou a inšpirovaným slovomZažívanie Božej prítomnostiniekedy hlbokej a silnej.

Osobné svedectvoalebo tzv. „pätnásťminutovka“. Priestor dostávajú veriaci, aby zdieľali svoj životBohom, alebo povedali posolstvo, vyslovili myšlienku.

KázeňSlovo ako dvojsečný meč, slovo povzbudenia, slovo múdrostinapomenutia. Kazatelia sa striedajú, občas dostanú priestor zahraniční hostia. Dĺžka kázne je variabilná, spravidla nepresiahne hodinu (akokoho;)

Modlitbyosobná služba– nasledujú po kázni a často majú súvis s kázaným slovom. Tím ľudí sa modlí za jednotlivcov a slúži rozličným spôsobom podľa konkrétneho zmocnenia a obdarovania.

Osobné rozhovory - každého srdečne pozývame do našej kaviarne, ktorá je otvorená po každom zhromaždení a kde je priestor na posedenie s priateľmi a vzájomné rozhovory pri dobrej kávenejakej tej mňamke :-)