Naše zhromaždenia dočasne rušíme

Milí súrodenci; priatelia a návštevníci...

S veľkou nechuťou sledujeme neodôvodnenú paniku ohľadom koronavírusu, ktorú, žiaľ, podporuje mediálne šialenstvo, ktoré okolo skutočného, či domnelého nebezpečenstva vzniklo.

Každý racionálne zmýšľajúci človek rozumie, že prevencia, hygiena a správne použité opatrenia sú na mieste, ale je naozaj až nepochopiteľné, ako sa mohol tento fenomén rozšíriť až do takejto miery. Dôsledky ekonomické, spoločenské, pracovné a pod. sú už teraz doslova astronomické, pre odvetvia ako cestovný ruch, (medzinárodná) doprava, obchod takmer devastačné.

Nepridávajme sa k šíreniu paniky, zachovajme pokoj a ako veriaci, pre Boha živého - šírme nádej a dobrú správu evanjelia.

Nakoľko nás bombardujú výzvami v televízii i priamo v našich telefónoch i oficiálne, vládne inštitúcie, musíme nejako reagovať. Vyzývajú nás - ako cirkevné spoločenstvá, aby sme sa nestretávali, prípadne výrazne obmedzili rizikový kontakt a dbali na hygienu. V priebehu tohto týždňa som zaznamenal, že hokejisti našej extraligy si na záverečný pozdrav majú iba ťuknúť rukavicami a nesmú si podávať ruky, ako je zvykom. Keby to nebolo tragické, tak je to smiešne...

V našom supermarkete mi predavačka prezradila, že sú síce v šoku z paniky nakupujúcich, ale vraj ich tržby už predbehli úroveň tržieb na Vianoce :)

Aspoň nejaké pozitívum.

Tým všetkým chceme oznámiť, že nechcem pridávať k obavám a spomínanej panike (neopodstatnenej - spomeňte si na príbuzného koronavírusu - SARS spred pár rokov a reálnym výsledkom podobne katastrofických predpovedí a falošných proroctiev), ale pre pokoj medzi nami naše zhromaždenia dočasne rušíme. Verím, že sa radi zídete s priateľmi a súrodencami po domoch a v modlitbe sa nielenže vzájomne povzbudíme, ale budeme i žehnať naše mesto i celý národ pokojom, ochranou a rýchlym skončením tohto príbehu.

Nezabudnite sa, prosím, intenzívne modliť za vznikajúcu vládu, koaličné rokovania, jednotlivcov a ich egá J a nech sa stane čo najväčšie požehnanie pre túto krajinu, jej prítomnosť i budúcnosť.

S láskou, Martin a Silvia Ilavskí

 

LifeTV Krestania v meste ICEJ Slovensko Súkromná škola Rádio 7 Fotograf Crescendo konferencia 2019 - Slovenské studne
Všetky práva vyhradené © 2020
Tvorba webstránok - corteon.com